ROSA PORİNHO

Rosa Porinho granit, pembeye bakan noktalı siyah, beyaz ve gri desenleri vardır. Mutfak ve banyo tezgahları, basamak ve denizlik çalışmaları, iç dış zemin döşemelerinde Rosa Porinho graniti tercih edilmektedir. İç piyasada özellikle mutfak ve banyo tezgah kaplamalarında en çok tükettiğimiz granit ürünlerinden bir tanesidir. Rosa Porino granit sahip olduğu pembe tonlu nokta desenli yapısı birçok dekorasyon ürünü ile uyum sağladığından müşteriler tarafından sıkça seçilmektedir. Rosa serisinin en pembe ağırlıklısı olan Rosa Porino siyah noktacıklardan biraz daha arınmış olarak karşımıza çıkıyor. Rosa Porino granit, iç ve dış mekanlarda oldukça iyi sonuçlar veren seri İspanya’da doğarak tüm dünyaya yayılmış durumdadır.

Rosa Porrino granit, İspanya’da çıkarılarak Türkiye’ye getirilen granit çeşitleri arasında yer alır. Pembe granit kategorisinde yer alan bu eşsiz granit, belli bir form üzerinde dağılmış gibi duran gri, bej, pembe, siyah ve beyaz benekleri ile göz doldurmaktadır. Uluslararası piyasada çok bilinen Rosa Porrino granit, oldukça ünlü bir İspanya granitidir.  İspanya’nın kuzeybatısındaki Galiçya bölgesinde çıkarılarak dünya pazarına sunulur. Banyo ve mutfak tasarımları, iç ve dış bina projeleri, açık alanlar, ıslak ve sulu bölgeler, mobilya ve ev dekorasyonu Rosa Porrino granit için tavsiye edilen kullanım mekanlarıdır. Ağırlıklı olarak taşıdığı pembe rengiyle sempatileri üzerinde toplayan Rosa Porrino granit, sağlam mekanik özellikleri ile de akıllara kazınıyor. Avrupa kaynaklı bir üründür. İspanyanın kuzeybatı bölgesinde yer alan Galiçya menşeili yapı malzemesidir. İç ve dış piyasada önemli bir yere sahip olan Rosa Porrino kullanım alanlarını devamlı olarak genişletmektedir. Rosa Porino, ‘’Rose Porrino, İspanya Pembesi’’ olarak da piyasada bilinmektedir.

Geniş yüzeylerde sıkça karşımıza çıkan modelimizi detaylarda görmekte oldukça mümkündür. Değişen mimari tarzların önemli doğal taşlarından olan Rosa Porrino granitin tercih edildiği mekanlar gün geçtikçe artmaktadır. Dayanıklı bir yapı malzemesi olan granitin uzun ömürlü oluşu tercih edilme nedenlerinden yalnızca birisidir. Doğal bir yapısının olması içeriğinde herhangi bir kimyasalın bulunmaması ürünün bir diğer olumlu yanını oluşturur. Sıradanlıktan uzak mekanların tasarlanması için kullanımı oldukça uygun olan ürünümüzü dilediğiniz tüm mekanlarda tercih ederek sıkça ön plana çıkabilirsiniz. Klasik kullanım alanlarının dışına çıkarak daha çok dekoratif estetik alanlar oluşturabilir ve mekanlarınızı zengin ve elit bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Rosa Porrino tercih edilen ebatlara göre ürünün fiyatı değişiklik göstermektedir. Tüm yüzeylerde üstün performans sergileyen ürünün farklı renklerle uyumunu görmek isteyeceksiniz. Farklı renklerle bir araya geldiğinde kontrast bir uyumda meydana getirebilen ürünü seçtiğiniz için pişman olmazsınız. Zeminde açık rengin dikkat çektiği üründe koyu renkler geniş biçimde yayılır.

Rosa Porino graniti kullanıldığı her alana kolaylıkla uyum sağlayan ürün iç ve dış tüm mekanlarda sıklıkla tercih edebilirsiniz. Bakımının kolay olması, görsel güzelliği ile bütünleştiğinde hem  estetik hem kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

 

Rosa Porino; kırmızı renkli, iri kırmızı, beyaz ve siyah benekli granit. En güzel desenli kırmızı granittir. Rosa Porino yüzey cilası sonrası Siyah parlak küçük gümüş altın gibi pulları olan yakılmış ya da kumlama sonrası füme gri arası renk olur hem tam yüzey hem de desen taşı olarak kullanılır.

İspanya pembe granit; Her türlü iç ve dış dekorasyon uygulamaları, özel masa ve sehpa tasarımları ile tezgah uygulamalarında, mutfak tezgahları, banyo bankoları, zemin kaplaması, merdiven basamağı, süpürgelik iç ve dış cephe kaplaması, basamak, merdiven, yağmur olukları, engelli yolu, dış cephe, zemin, parke,  kaplamaları gibi oldukça geniş kullanım yelpazesi bulunmaktadır. İspanya pembesi; dayanıklı, sert yapısı her alanda kullanımına olanak sağlarken dekoratif olarak da hayatlarımızda yer almaktadır. Piyasa da popüler olan bu ürün mekanlarında ayrıcalıklı görünüm oluşturmak isteyenler için önemli bir tercih olacaktır. İspanya pembesi; mekanların birebir dekoratif bütünleyicisidir. İspanya pembesi; dış cephe kaplamalarında, kaldırımlarda, yaya yollarında tercih edilebilir. Sauna, hamam, spa, termal havuzlar ve süs havuzlarında kullanımı dikkat çeker. Sıvılara olan direnci bu alanlardaki kullanımını genişletmiştir. Özel mülklerde, kamu kuruluşlarında, otel, hastane gibi özel iş yerlerinde de yaygın kullanıma sahiptir. Tezgahlarda, zemin kaplamalarında geniş karolar şeklinde tercih edilirken istenile boyutlarda hizmet sunması da ürünümüzün avantajları içerisinde sayılabilir.

İngilizce literatürde Rosa Porinho granit ‘’Rose Porrino Granite, Porrino Pink Granite, Porino Granite, Porrino, Spanish Pink Granite, Pink Porino Granite, Rosa Porinho Granite’’ diye adlandırılır.

  • Tür: Granit
  • Bitimler: Cilalı, Honlu, Eskitme, Kenar Kırma, Kumlama, Fırçalı, Bombe, Taraklama, Fine Line
  • Renk: Pembe, Siyah