ROSALİA LİGHT

Bilecik bej mermerin krem ve rozalya olarak iki çeşidi mevcuttur. Krem olanı tercih edilirken bej rengi ile de en dayanıklı olan mermer konumundadır. Rozalya olan bej mermer çeşidinden en çok sütun, lavabo, kurna gibi yapıların inşaatında kullanılır.

Bilecik bej mermeri, Türkiye’de çıkarılan bir tür bej mermerdir. Bu taş özellikle duvar ve zemin uygulamaları, çeşmeler, özel oymalar heykeller, tezgahlar, makyaj tezgahları, merdivenler ve diğer tasarım projeleri için iyidir.’’ Bilecik Beji, Bilecik Klasik Bej Mermer, Türk Krema Marfil Mermeri, Küçük Fosil Bej Mermer, Bilecik Bej Mermer’’ olarak da adlandırılmaktadır.

Bilecik beji, oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Otel, avm, iş merkezi, hastane, eğitim yapıları, kamu projeleri (adalet sarayı, belediye hizmet binaları vs), residence konut projeleri ve villa projelerinde yer almaktadır.

Uygulama alanında tek başına ana döşeme taşı olarak kullanılacağı gibi, farklı renkler ile de döşenebilir. Özellikle kahverengi ve siyah tonları ile sıklıkla kullanılır. Ayrıca yapıların cephe kaplamasında, iç dış mekan zemin döşemesi ve duvar kaplamasında, kolon, sütun kaplamalarında, merdiven basamağı, süpürgelik, denizlik, asansör kaplaması gibi uygulamalarda kullanıldığı görülür.

Bilecik bej mermer, isminden görüldüğü üzere Bilecik bölgesinde ki ocaklardan temin edilir. Gösterişli yanıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir mermerdir. Sert bir yüzeyi bulunmaktadır. Dış etkenlere karşı bozulma yapmayan dayanıklı yapıya sahiptir. Her türlü olumsuz koşula karşı dayanıklıdır. Muhteşem görüntüsü mekanlarınızın daha modern görünmesine yardımcı olur. Bilecik bej mermer yapılarınızı estetik hale dönüştürmenizi sağlar. Bu yüzden sizlerde hiç tereddüt etmeden harika yönüyle dikkat çeken mermeri kullanmaya başlayın.

Bilecik bej mermer ile mekanlarınızı daha ferah bir hale dönüştürmeniz tamamen sizin elinizde olacak. Daha aydınlık bir ortam içerisinde yaşam sürme şansına sahip olursunuz. Bilecik bej mermer rengi, görüntüsü ve modeliyle farkındalık yaratmayı başaran bir üründür. Bej tabanın hakim olduğu ürün üzerinde minik noktacıklar göze çarpmaktadır.

Rosalia bej mermer; pembe ve yoğun bej harmanlamasıdır. Rosalia bej mermer iç-dış alan zemin projeleri, merdiven ve basamak kenarı ile asansör kenarlığı, yangın çıkışı bölümü kaplamalarında kullanılır. Marmara-Bilecik bölgemiz pembe tonlu açık renk mermer üretiminde başı çekmektedir. Bu modele yakın birçok modeli sitemizde bulabilirsiniz. Pembe oranı diğer modellere göre bir miktar daha yüksek ve tam zemin kaplamaya son derece uygun bir taştır. ‘’Bilecik Gül Beji, Pembe Osmaneli Beige, Marmara Krema’’ isimleriyle de bilinmektedir. Bilecik beji diğer adıyla Bilecik Gülü mermerimiz adında anlaşılacağı üzere Bilecik ilimizde üretilen mermer ve piyasada en çok tercih edilendir. Dayanıklı ve doğal bir taş olduğun iç ve dış mekanlarda kullanılmaktadır.

Ender bulunan pembe dokulu mermer türlerinden olan Rosalia mermer; pembe renkli mermer türlerinin en güzel temsilcilerindendir.  Dünyada bilinen ismi ile Rosalia  mermer Türkiye’de bilinen ismi ile Gülkurusu mermer; Türkiye’nin ilk bej mermer çeşitleri arasındadır.

Rosalia mermer, taş paneller için mevcut olan birçok taş seçeneğinden biridir. Mermerin doğal güzelliği, alüminyum petek arkalığın sağlamlığı ile birleştiğinde, çalışması kolay ve dayanıklı bir taş panel oluşturur. Rosalia gibi mermerler, tarih boyunca parlaklığı ve doğal güzelliği nedeniyle ödüllendirilmiştir. Rosalia mermeri, kireçtaşının yoğun basınç ve ısıya maruz kaldığı çağlar önce oluşmuştur. Milyonlarca minik mücevher gibi oluşan kalsit kristalleri, doğal Rosalia mermerine güzel bir parlaklık kazandırdı. ‘’Rosalia Light marble, Rosalia Dark marble, Rosalia Beige marble’’ isimleri ile de piyasada bilinmektedir.

Rosalia Light mermer, Türkiye’de çıkarılan ağır rasgele koyu kırmızı damarlı tortul kayaçlar ile pembemsi kırmızı renkli pembe bir taştır. Bu taş özellikle yapı taşı, tezgah, lavabo, anıtlar, havuz başa çıkma, eşikler, süs taşları, iç mekan, dış cephe ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Rosalia Light mermer ince ila orta damarlı ve düzensiz arka plana sahip bej / pembemsi renkli bir mermerdir. Bu mermerin temel özelliği, güçlü ve iyi tanımlanmış kırmızı damarın bol miktarda bulunmasıdır. Bu damar oldukça düzensizdir, ancak bu taşın benzersizliğini tanımlayan şey budur. Başlıca varyasyonları esas olarak damar miktarına bağlıdır. Rosalia en çok kaplamalar, bazı taş işçiliği ve hatta banyo tasarımı gibi iç mekan uygulamalarında bulunur. Aynı zamanda Rosalia mermer düşük ve orta düzeyde kullanıma sahip zemin kaplamalarında, kaplamalarda ve duvarcılıkta da kullanılır.

Rosalia Light mermer; bej tonlu ince kırmızı damarlı yapıdadır. İç ve dış alan zemin döşeme ve duvar kaplama, basamak ve denizlik uygulamaları, dekoratif süs eşyalarında Rosalia Light mermer kullanılmaktadır. Bej ana gövde rengine sahip olan taşımız kırmızıya yakın damarları nedeniyle pembe-bej arası bir görüntü sunmaktadır. Yerli bej modellerimizden sıkça tükettiğimiz yüksek metrajlı yapılarda sıkça kullandığımız mermer türüdür. Rosalia Light mermer, Türkiye Bilecik kaynaklanan bir yapı malzemesidir. Açık kahverengi ve bej rengine sahip ürün kendine has renk ve desenleri ile dikkatleri üzerine çeker. İç ve dış piyasada önemli yere sahiptir. Damarlanmalar zemin üzerinde sık bir biçimde ve kırık kırmızı renkte dağılım gösterir. Beyaz damarlar üründe derin bir görüntü verir.

Dayanıklılığı ile ön plana çıkan ürün uzun ömürlü kullanımı ve bakımının kolaylığı nedeni ile de Rosalia Light mermer sıkça tercih edilir. Duvar ve zemin kaplamalarında kullanımı yaygınken, tezgâhlarda, mobilyalarda, dekoratif ürünlerin üzerinde ve detaylarında oldukça dikkat çekici görseller meydana getirir. Rosalia Light mermer doğal yapısı, kimyasaldan uzak oluşu ile de gönül rahatlığı ile her ortamda kullanımı tercih edilmektedir.

Rosalia Light mermer güzel görünümü ile tercih edilen ürünlerin ön sıralarında yer alır. Ülkemizde oldukça yaygın olan bu yapı malzemesi çıkarıldığı şehre göre az da olsa farklılıklar göstermektedir. Bilecik ve Bursa İllerinde kaynaklanan bu ürün renk ıskalasında bej sınıfına girer. Dikkat çekiciliğini ve görsel güzelliğini ise üzerindeki çoğunlukla bordo, yer yer soft tonlardaki pembe ve turuncu damarlarından alır. Rosalia Light mermer zemindeki bejden bordo damarlara olan hafif geçişi elegan bir tarz oluşturur. İç – dış mekanlarda, zemin döşemelerinde, duvar kaplamaları, tezgah kaplamaları ve dekoratif ürünler gibi pek çok alanda kullanıma sahiptir. Dayanıklılığı ile ön plana çıkan Rosalia Light mermeri tercih ederek rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz.

İngilizce literatürde Rosalia Light mermeri ‘Bilecik Beige, Bilecik Classic Beige Marble, Turkish Cream Marfil Marble, Small Fossil Beige Marble, Bilecik Beige Marble, Bilecik Rose Beige Marble, Pink Osmaneli Beige Marble, Marmara Cream Marble, Rosalia Light Marble, Rosalia Dark Marble, Rosalia Beige Marble’’ diye adlandırılır.