WARM WALNUT

İspanyolca gece anlamına gelen “noche” kelimesinden türetilen bir traverten çeşidi olan Noche traverten koyu kahverengi rengi ile bilinmektedir. Dünyada en çok Türkiye’de bulunan traverten çeşitlerinden olması nedeniyle Türkiye dünyanın en önemli Noche traverten üreticileri arasında yer almaktadır.

Noce traverten eskitme koleksiyonun bir üyesi olup, adını İtalyanca ceviz, ceviz kabuğu manasına gelen kelimeden almıştır. Sahip olduğu koyu tonu ile, klasik açık travertenlerin vazgeçilmez kombinasyon taşı olarak göz doldurmaktadır.

Noce traverten, Türkiye’de ocaktan çıkarılan bir tür kahverengi travertendir. Bu taş özellikle dış – iç duvar ve zemin uygulamaları, kaplamalar, mozaik, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamaları, merdivenler, pencere pervazları ve diğer tasarım projelerde kullanılır. Ayrıca Çin taş pazarında ‘’Dark Brown Travertine, Travertine Noce, Medium Travertine Brown, Antalya Noce Traverten, Denizli Noce Traverten, Noche Traverten, Afyon Noce Traverten’’  olarak bilinmektedir.

Warm Walnut traverten kaldırım taşı ve fayans ürünleri diğer traverten seleksiyonlarına göre evinizin değerini arttıran ve daha ekonomik fiyatlı olan bir üründür. Warm Walnut traverten, konut projelerinde özellikle tercih edilen bir seçenek haline gelmiştir.

Denizli Noce traverten; Türkiye’den bir tür kahverengi traverten olan Denizli Noce traverten, dış – iç duvar ve zemin uygulamalarında, lavabo, tezgah, mozaik, çeşme, havuz ve benzeri alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Noce traverten; koyu kahve ve koyu bej tonlu özel desenlere sahiptir. Dış cephe kaplamaları ve dış zemin döşemelerinde kullanılmaktadır. Binalarında mekanik dış cephe giydirmelerinde vazgeçilmez modellerinden biridir. Suya ve güneşe karşı özel olarak dayanıklı olan bu nedenle dış alan uygulamalarında sıklıkla kullanılan bir taştır. Ayrıca bahçe, çardak ve havuz kenarı gibi dış alan zemin uygulamaları içinde Noce traverten tercih edilmektedir.

Warm Walnut traverten konut ve ticari projelerinizde doğal ve otantik dokuyu elde etmek isteyenler için uygundur. Warm Walnut traverten döşeme ve kaplama için uygun olup; açık bej renk tonlarındaki traverten mozaik, söve, mermer ve traverten lavabo vb. gibi ürünlerle kombine edilebilir. Afyon Noce Traverten, vein cut (Türk Kesimi) ve Cross cut (Amerikan kesimi) olarak adlandırılan 2 farklı kesim yöntemi ile farklı zevklere hitap etmektedir. French pattern setlerde kenar işlem olarak da ‘kenar kırma’ olarak adlandırılan, ürün kenarlarının mekanik işlem ile birlikte hafifçe kırılarak ortaya çıkartılan kenar işlemi sayesinde, Noce traverten döşemenize daha da rüstik bir görünüm kazandıracaktır.

Tasarımlarında farklılık isteyen müşterilerimiz için ise patlatma yüzeyli Nocetraverten en doğru tercih olacaktır. İster cilalı mozaik, ister noce patlatma taş mozaik olsun, tek başına ya da farklı renkler ile kombin edilerek geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Denizli Noce traverten; diğer kullanım alanları, traverten cephe kaplaması, söve, asansör kaplaması, basamak, süpürgelik ve traverten lavabolar olarak sayılabilir. Tamamen doğallıktan yana olan doğal taş kullanıcıları, konutlarının banyo alanlarında da duş teknesi, duş duvar kaplaması olarak da Denizli Noce traverten yoğun ilgi görmektedir.

İngilizce literatürde Warm Walnut traverten ‘’ Dark Brown Travertine, Travertine Noce, Medium Travertine Brown, Antalya Noce Travertine, Denizli Noce Travertine, Noche Travertine, Afyon Noce Travertine, Warm Walnut Travertine, Noce Travertine, Cashmere Travertine, Noche Travertine’’ diye adlandırılır.